Dua_edenler

Secde ettiğimiz halılar temiz mi?

Camilerimiz muhteşem mimarileri, gökyüzüne uzanan minareleri, iç dekorları,halıları ile dinimize verdiğimiz önemi yansıtır.

Cami halılarının temizliğinin önemi büyüktür. Beş vakit yüzlerce ,binlerce insanın huzur içinde ibadet ettiği kutsal mekanlarımızın temizliğinde cemaat olarak üzerimize düşen önemli görevler vardır.
 
Kişisel temizliğimiz, kıyafet ve özellikle çorap temizliği en önemlisidir. Çünkü çorapla bastığımız halıya bir süre sonra başka bir kişi elleriyle,yüzüyle secde edecektir.
Cami görevlilerinin de süpürge seçimi ve temizlik periyotları ile büyük sorumlulukları vardır.
 

Yurdumuzda üretilen cami halıları yün ve akrilik olarak tercihe sunulur.
Yükseklikleri 11mm ile 15 mm olarak değişebilir.
Fırçasız ve titreşim özelliği olmayan düşük devirli süpürge makineleri halının yüzeyini , en fazla 2-3 mm altına etki edebilir. Bu durum halıların tam olarak temizlenmesine engeldir.
Geri kalan bölümde toz, hav ve kir birikir. Halının yıkanması ile birlikte keçeleşme, koku ile görünümde deformasyon oluşur.

e

Bu durum halının ömrünü kısalttığı gibi alerjik astım, kaşıntı, egzama gibi cilt ve solunum yolu rahatsızlıklarına imkan verebilir. Cami yetkililerinin süpürge seçiminde dikkat etmesi gereken konular cihazın büyüklüğü, yüksek WATT’ı gibi aldatıcı özellikleri değildir.
Performansına göre değerlendirilmesi doğru olanıdır.
 
Yetkili danışmanlarımız ücretsiz destek vermeye hazırdır..
Etiketler: Etiket yok

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *